Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ADRPS3191G1Z6
Approx. Rs 507 / MeterGet Latest Price
Product Details:| Conductor Material | Copper |
| Insulation Material | PVC |
| Brand | Polycab |
| Heat Resistant | Yes |
| Packaging Type | Roll |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 220-415V |
| Diameter | 50sqmm |
| Oil And Flame Retardant | Yes |
Approx. Rs 5,850 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Patch Panel Type | Cat 5e |
| Cable Type | Coaxial |
| Color | Gray |
| Packaging Type | Roll |
| Brand | Polycab |
| Voltage | 110-220V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Insulation Material | PVC |
Approx. Rs 507 / MeterGet Latest Price
Product Details:| Number Of Core | 4 Core |
| Brand | Polycab |
| Phase | Three |
| Conductor Type | Solid |
| Shape | Round |
| Jacketing | PVC |
| Conductor Resistance | Yes |
| Flame Retardant | Yes |
| Is It Armoured | Yes |
| Size | 4Xx10sqmm |
| Wire Material | Copper |
| Packaging Type | Roll |
| Voltage | Upto 1100 Volt |
| Usage/Application | Electrical Fitting |
Approx. Rs 500 / MeterGet Latest Price
Product Details:| Conductor Material | Copper |
| Insulation Material | PVC |
| Heat Resistant | Yes |
| Packaging Type | Roll |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 220-415V |
| Shape | Round |
| Color | Black |
Approx. Rs 2,350 / ROLLGet Latest Price
Product Details:| Brand | Polycab |
| Color | White |
| Pack Type | Roll |
| Roll Length | 90M |
| Insulation Material | Copper |
| Jacket Material | PVC |
| Voltage | 110-220V |
Approx. Rs 2,700 / ROLLGet Latest Price
Product Details:| Model Name/Number | SP 23/36 |
| Brand | Polycab |
| Frequency Range | 50-60 Hz |
| Input Voltage | 110-220V |
| Packaging Type | Roll |
| Roll Length | 90M |
Approx. Rs 105 / MeterGet Latest Price
Product Details:| Brand | Polycab |
| Core Material | PVC |
| Usage/Application | Submersible |
| Core Type | 3 Core |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Black |
| Voltage | 220-415V |
Approx. Rs 37 / MeterGet Latest Price
Product Details:| Voltage | Upto 1100V |
| Number Of Core | 4 Core |
| Conductor Material | Copper |
| Packaging Type | Roll |
| Insulation Material | PVC |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Brand | Polycab |
| Color | Black |
| UV Protected | Yes |
| Flame Proof | Yes |
Approx. Rs 237 / MeterGet Latest Price
Product Details:| Usage/Application | Electrical Fitting |
| Number Of Core | 04 |
| Power/Voltage | Upto 1100 Volt |
| Flame Retardant | Yes |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Packaging Type | Roll |
| Phase | 3 Phase |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 30 / MeterGet Latest Price
Product Details:| Patch Panel | Cat 6 |
| Shielding | UTP |
| Brand | Polycab |
| Material | Copper |
| Length | 90m,305m |
| Packaging Type | Box |
Approx. Rs 14 / MeterGet Latest Price
Product Details:| Brand | Polycab |
| Protection Type | Shielded |
| Conductor Type | Solid |
| Operating Voltage | 220V |
| Frequency Range | 50-60 Hz |
| Packaging Type | Roll |
| Roll Length | 90M |
Product Price :Get Latest Price
Product Details:| Cable Conductor | Aluminium |
| Brand | Polycab |
| Color | Black |
| Number Of Core | Single |
| Power/Voltage | 110-220V |
| Cable Jacket | PVC |
| Insulation | Copper |
Approx. Rs 35 / MeterGet Latest Price
Product Details:| Packaging Type | Roll |
| Voltage | 220-415V |
| Color | Black |
| Wire Material | Aluminum |
| Insulation Material | PVC |
| Ideal For | Solar Panel |
| UV Protected | Yes |
| Flame Proof | Yes |
Explore More Products
© Rajdhani Electricals. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited