Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ADRPS3191G1Z6
Approx. Rs 208 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Terminals | 2 |
| Brand | Keltron |
| Capacitance | 80- 100 MFD |
| Usage/Application | Power |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Brand | Simcap |
| Capacitance | 250 MFD |
| Usage/Application | Motor |
| Material | Aluminium |
| Tolerance | 5% |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 1,534 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Terminals | 2 |
| Brand | Alcon Electronics |
| Usage/Application | Power |
| Voltage | 250 V |
Approx. Rs 590 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Terminals | 2 |
| Brand | Simcap |
| Capacitance | 200 MFD |
| Usage/Application | Power |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 125 VAC |
Approx. Rs 100 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Usage/Application | Motor |
| Capacitance | 2.5-72 mfd |
| Voltage Rating | 440 V AC |
| Brand | Tibcon |
| Material | Plastic |
| Model Name/Number | SH-MPP |
Approx. Rs 180 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Usage/Application | Crompton Greaves ,AUE,Motor,Petrol Pump Motor |
| Capacitance | 100.120 mfd |
| Mounting Type | Lead Wire |
| Voltage Rating | 230 V AC |
| Brand | Simcap |
Approx. Rs 2,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Capacitance | 1500 MFD |
| Voltage | 400 V |
| Tolerance | 10 % |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | UPS |
| Color | Black |
Explore More Products
© Rajdhani Electricals. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited