Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ADRPS3191G1Z6
Approx. Rs 2,495 / RollGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Brand | Havells |
| Wire Size | 1.5 sqmm |
| Roll Length | 90 m |
| Insulation Material | HRFR |
| Coil Length | 90m |
| Conductor | Copper |
| Current Rating | 13A |
| Voltage | 1100V |
| Number Of Cores | Single Core |
| Certifications | IS 694, RoHS Compliant |
| Suitable for | Homes, Buildings |
| Country Of Origin | Made in India |
| Color | as per requirment |
Explore More Products
© Rajdhani Electricals. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited